6.5. THE ART OF PERFORMANCE | CESTA K VÝRAZU TĚLA S PETREM ZUSKOU

6.5.    THE  ART  OF  PERFORMANCE | CESTA K VÝRAZU TĚLA S PETREM ZUSKOU

V Namastery milujeme zážitky. A tak jsme si pro Vás připravili jednu very fine experience, workshop s renomovaným choreografem, režisérem a tanečníkem Petrem Zuskou, který po dlouhá léta působil jako šéf Baletu Národního divadla. Naším společným záměrem bylo vytvořit unikátní zážitek, kde se budete moci setkat a naučit se něco od člověka, který ve svém oboru představuje naprostou špičku. Ať už jste tancem nedotčeni nebo je naopak nedílnou součástí Vašeho života, přijďte si do Namastery načerpat inspiraci a užít si zážitek z této jedinečné akce.

Tanec jako takový, včetně jeho uměleckých forem, není pouze profesionální záležitostí. Je to naopak ryze archetypální, nejstarší projev a exprese lidského těla a duše všeobecně.Dávno před tím, než lidé stavěli, vyráběli, malovali, zpívali a dokonce mluvili, již tančili. Tanec je synonymem naší existence.

Nová platforma workshopů tanečníka, choreografa a režiséra PETRA ZUSKY, má ambici se nejen k těmto kořenům vracet, ale zároveň je posouvat dál, do kontextu současnosti, uměleckosti, tvůrčího procesu a tudíž i divadelnosti. 

Lekce The Art of Performance nabízí osvojení si základů práce s koordinací těla a dynamikou pohybu, s hudbou i tichem, s prostorem, s technikou partnerské práce a především s esencí své vlastní duše, imaginace a kreativity. Objevování naprosté individuality a neopakovatelnosti uvnitř každého z nás, v kontextu se schopností vcítit se, pochopit a učit se od někoho jiného, až po kouzlo pocitu velkého celku skupiny…přiblížení se svému srdci a skrz něj i srdcím ostatních. 

 

 

„Tanec je především vztah,
spojení, soulad, sjednocení.
Vztah mezi gestem a hudbou,
mezi časem a konáním,
vztah mezi srdcem a tělem…
…mezi Tebou a mnou.“

MAURICE BÉJART

 

KDY

Pátek 6.5.2022
17:30 - 20:45

CENA

1750 Kč Člen / 1900 Kč Nečlen

REZERVACE

 

O Petru Zuskovi 

Petr Zuska je český choreograf, tanečník a režisér. Představuje tvůrce evropského formátu, v českém tanečním kontextu zosobňuje výjimečného choreografa, který spolupracuje s významnými světovými baletními soubory. Ve svých dílech využívá širokou škálu tvůrčího rukopisu od vysokého bel canta neoklasického stylu přes inovativní přístup k moderní tvorbě. Jeho inscenace jsou promyšlené, plnokrevné, odrážejí svět symbolů či archetypů, duchovní otázky i morální principy. Jako jeden z mála tvůrců dokáže vložit do svých děl humor, vtip a nadsázku. 

Vystudoval choreografii a režii neverbálního divadla na HAMU (1994). Během své interpretační kariéry byl sólistou Pantomimy Ladislava Fialky v Divadle Na zábradlí, Pražského komorního baletu Pavla Šmoka, Baletu Národního divadla, baletních souborů v  Mnichově, Augsburgu a Les Grands Ballets Canadiens v Montrealu.

V letech 2002–2017 byl Petr Zuska uměleckým šéfem Baletu Národního divadla v Praze. V tomto období také vytvořil pro Národní divadlo šest celovečerních baletů a řadu kratších jednoaktových děl. 

Jako tvůrce má na svém kontě (od roku 1990) více než padesát inscenací pro zahraniční i domácí soubory,  kromě toho režijně a pohybově spolupracoval na vzniku několika činoherních a operních inscenací. Pro herce Dejvického divadla vytvořil v roce 2021 autorskou inscenaci s názvem Terapie. 

Za svou interpretační práci a  choreografickou tvorbu získal řadu význačných ocenění, jako jsou Cena Thálie (1993 a  1997), Prix Dom Perignon (1999), cena Originální choreografie v soutěžní přehlídce moderního tance (2006, 2008), cena za Nejlepší choreografie roku (1996 a 2002), Cena Českého literárního fondu (1993 a 1994), Cena Opery Plus (2015 a 2017) za výsledky ve vedení Baletu ND a 25 let choreografické tvorby, za choreografii Chvění (2017), Cena Ministerstva kultury ČR za přínos v oblasti divadla (2017). 

Za inscenaci Kytice pro Pražský komorní balet získal Cenu za nejlepší choreografii v rámci taneční přehlídky ČR BALET (2019).